Kerti komposztálók érkeznek községünkbe

Csicsó község egy pályázat keretéden több településsel együtt komposztáló edények beszerzését tudja valósítja meg. A lakósok ezeket komposztálóedényeket ingyenesen vehetik át. Az alábbi közlemény jelent meg a község honlapján:

——————————————————————————————————————

Értesítjük a lakosságot, hogy 2020.05.29-től 1000 literes házi komposztállók kerülnek szétosztásra a falunk lakosai részére. A komposztállók ingyenesek, de mivel pályázati forrásból lett megvalósítva a finanszírozásuk, az átvételnél alá kell írni egy nyilatkozatot, amely szerint 5 évig a pályázat feltételei szerint lesznek használva. Részletesebb információkat, a komposztállás útmutatóját az átvételnél fogják megkapni, valamint elektronikusan is elérhetőek lesznek a község honlapján. A koronavírus járványra való tekintettel kérjük a falunk lakosságát, hogy átvételnél tartsák be a higiéniai előírásokat és tartsák tiszteletben. Azon lakosok,akik a nap folyamán majd nem tartózkodnak otthon, postaládájukban megtalálják a szükséges információkat. (www.cicov.sk)

——————————————————————————————————————-

Bővebb információk az alábbiakban találhatók a komposztálással kapcsolatosan.

Az alábbiakban olvashat a koposztálás kezdeti lépéseiről.

https://humusz.hu/komposztalj/alapok